• Beylikdüzü Özel Öğretim Kursu

    beylikduzu-ozel-ogretim-kursuBeylikdüzü özel ders ekibi olarak 10 senedir bu bölgede hizmet vermekteyiz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın değişen eğitim sistemi doğrultusunda velilerden gelen sorulardan birincisi hocam Dershaneler kapandı Çocuğumuzu nereye yollayacağız? Doğru karar vermek istiyorsanız Çocuğunuzu mutlaka bir özel öğretim kursuna yollamanız gerekiyor, yeni mevzuatla birlikte dersanelerin ismi özel öğretim kursu olarak değişti. Bu yüzden Çocuğunuzu Dershane tarzında bir yere göndermek istiyorsanız seçeceğiniz yerin mutlaka özel öğretim kursu olmasına dikkat ediniz. Çünkü artık Milli Eğitim Bakanlığı ruhsatı özel öğretim kursu olarak vermekte özellikle lise çağında olan dokuzuncu onuncu ve onbirinci 12. sınıfa giden öğrencilerin kendileri için doğru tercih yapmak istiyorlarsa mutlaka Beylikdüzü’nde veya çevre ilçelerde yer alan bir özel öğretim kursuna giderek kendileri için doğru adresi bulmuş olurlar.

    Bizim sistemimize daha çok eve gelip birebir özel ders şeklinde öğrencileri yardımcı olmaktır. Peki özel öğretim kurslarında nasıl bir çalışma sistemi bulunmaktadır Hocam bu soruları da cevaplar mısınız derseniz. Özel öğretim kurslarının genel amacı kursiyerlerinin daha önce okullarda edilmiş oldukları bilgileri pekiştirmektir. Matematik alanındbildiği bazı temel altyapılar varsa bunları nasıl geliştirebilir. İletişim kurarak, matematiksel modellemeler yaparak, Akıl yürütme becerileri kullanarak matematik bilgisi geliştirebilir.

    Peki özel öğretim kursunda çalışan öğretmenler nasıl bir program izlemeli Ben de bir matematik öğretmeni olarak özel öğretim kursunda çalışıyor olsaydım çocuklara matematik kurallarını hazır alıp onlara vererek ezberletmek yerine daha farklı bir öğretim yöntem tekniği ile Bu kuralların öğrencilerin bulmasını İsterdim ki bu sayede problemle karşı karşıya kaldıklarında probleme ait matematiksel düşünme becerileri kullanarak çözüm üretebilir ve problemler karşısından nasıl hareket edilmesi gerektiğini öğrenirlerdi.

    Bunun dışında öğrencilerle yapacağımız etkinliklerde karşınıza çıkan matematiksel ifadeleri cebirsel veya grafik semboller şeklinde öğrencileri sunarak günlük hayatta matematiği ilişkilendirir öğrencilerimiz sormuş olduğu soruları fikirleri tartışırken hata yaptıkları yerlerde yapıcı eleştiriler yaparak onları doğru bir şekilde yönlendirmeye çalışırdım. Matematikte başarıyı sağlayan Grup çalışmalarında daha çok başarı sağlayan en önemli etkenlerden biri matematiksel tartışmaları yaparken öğrencileri doğru matematik ifadeleri kullanmaları gerekir. Çünkü diğer dersler gibi değil matematik dersi. Peki hocam sizin tavsiye ettiğiniz bir özel öğretim kursu var mı? Maalesef hiçbir özel eğitim kursunun çalışma sistemi hakkında bilgimiz olmadığı için sizlere doğru bir özel eğitim kursu tavsiye edemiyoruz bizim sistemimizde daha çok eve gidip birebir özel ders şeklinde sizlere yardımcı olmaktır.