• Eğitim Öğretim Sürecinde Matematik Nasıl Olmalı

    Günümüz koşullarında çocuklara matematiği daha iyi öğretebilmemiz için derslerde kullanabileceğimiz öğretici, eğlendirici, özellikle dikkat çekici kısa filmler hazırlayarak bir veri bankasında bunları yayınlamalı ve tüm öğretmenler bunları sınıflarında öğrencilerin ilgisini çekebilmek için kullanmalıdır.
    Tüm öğrencilerimiz için hayatımızın içinde Kullanmış olduğumuz matematiği öğrencilerin görebileceği şekilde derslerimize uyarsamalıyız. Bunların dışında Okul ders kitaplarımız mutlaka düzenlenmelidir. Çünkü ders kitaplarındaki örnekler ile sınavlarda çıkan soru örnekleri arasında inanılmaz bir fark bulunmaktadır. Bizler okul Ders kitaplarını ne kadar iyi bir şekilde sınav süreci Hayat süreci ve öğrenme ortamı süreciyle uyarsarsak öğrencilerimiz o kadar fazla şekilde kitaplarını kullanmaya başlar.
    Öğrencilerin uzak durduğu bir kitap, o dersten o öğrenciyi daha da soğutacaktır. Örneğin akıllı defterler kullanarak Ve bunları da akıllı tahtalar da z-kitap dediğimiz dökümanlar ile kullanarak öğrencinin derste daha aktif olmasını sağlayabiliriz. Aynı zamanda akıllı tahtada yazmış olduğunuz soruları da anlık gönderim yapılmasını sağlayarak bu şekilde daha güzel çalışmalar elde edebiliriz. Yeni Milli Eğitim Bakanımız bu konuda mutlaka çalışma yapacaktır. Kendisine Yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.